10.06.2026
9 czerwca 2026 roku Wójt Gminy Bolesław wziął udział w dorocznej Konferencji Gmin Górniczych pod nazwą „Samorządy Górnicze wobec skutków eksploatacji górniczej: zarządzanie, odpowiedzialność i przyszłość regionów”, która odbyła się w Rybniku. Konferencja poświęcona była problemom, z jakimi borykają się samorządy, na terenie których prowadzona była eksploatacja górnicza. Dużo miejsca poświęcono zagrożeniom oraz obawom co do przyszłości regionów w obliczu wygaszania przemysłu wydobywczego. Uczestnikami paneli dyskusyjnych byli: 1. „Woda jako ryzyko: diagnoza, prognoza, decyzje”: - Krzysztof Dudziński – Wójt Gminy Bolesław, - Marcin Cockiewicz – Burmistrz Miasta Bukowno, - Jan...czytaj więcej